Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Важлива та специфічна професія

17/05/2023

У лісовій галузі існує дуже важлива та специфічна професія. Люди, на яких покладено важливу місію – довгострокове планування розвитку лісового господарства, робота, яка потребує планування, стратегії та неабиякої підготовки. Саме в лісовій галузі це важливе завдання виконує ТАКСАТОР.

Таксатор виконує комплекс технічних дій, спрямованих на виявлення, облік та оцінку кількісних (запас) та якісних (товарність) характеристик лісових ресурсів.

Таксація лісів методом дешифрування проводиться для виявлення, обліку та оцінки кількісних та якісних характеристик лісових ресурсів, обчислення висоти та віку лісових насаджень, середнього діаметра, середньої висоти, відносної повноти, бонітету деревостою, запас на 1 га.

Кожен виділ у лісі Таксатор має побачити на власні очі, оцінити його згідно усіх критеріїв, і як наслідок — скласти таксаційну картку на кожну ділянку.

Таксація лісу вимагає не лише знань лісового законодавства, а й фізичної витривалості для довгострокового збору інформації в лісовій місцевості незалежно від погодних умов.

Виділ за виділом, гектар за гектаром, таксатор фіксує лісову територію, одночасно контролюючи правильність формування картографії місцевості і залежно від стану лісового середовища та напрацьованого досвіду, проектує лісогосподарські заходи. А це допоможе лісівникам не лише зберегти цілісність лісових площ, а й зробити їх максимально ідеальними, враховуючи можливості природи. Завдання Таксатора — надання рідкісної та досить цінної за змістом та актуальністю інформації про ліси.

Зібрана Таксатором інформація всебічно може використовуватися в різних сферах діяльності людини.

Р.S. Друзі, поширюйте, реагуйте та слідкуйте за нашими наступними публікаціями.