Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Національна інвентаризація лісів: у 2021 році обстежили 909 ділянок

08/11/2021

У квітні цього року Уряд ухвалив рішення про проведення національної інвентаризації лісів – вибірково-статистичних обстежень лісового фонду України. Це дозволить отримати достовірні дані про кількість та якість, стан і динаміку лісів держави, їх ресурсний потенціал тощо.

У європейських країнах вже давно проводять національну інвентаризацію лісів за 5-річним циклом. У результаті отримані дані про стан та якість лісів стають основою для розробки стратегій розвитку лісової галузі та формування ефективної лісової політики в умовах зміни клімату.

В Україні для проведення національної інвентаризації Міндовкіллям спільно з Держлісагентством створена відповідна регуляторна база та функціонує Центр національної інвентаризації лісів при ВО «Укрдержліспроект» Держлісагентства.

Як проходить інвентаризація?

У липні розпочалися перші обстеження інвентаризаційних лісових ділянок. Для цього сформовані 8 інвентаризаційних та 2 контрольних груп, які у жовтні завершили цьогорічний етап робіт з інвентаризації. На території однієї області обстежувалися ділянки в різних природно-кліматичних зонах. Усього у 2021 році обстежені 909 ділянок.

З них:
Сумська область – 219 ділянок;
Київська область (без Чорнобильської зони) – 232 ділянки;
Івано-Франківська область – 236 ділянок;
Черкаська область – 163 ділянки;
Миколаївська область – 59 ділянок.

Наразі Центр національної інвентаризації обробляє зібрані дані та класифікує інвентаризаційні ділянки для формування переліку ділянок на 2022 рік. Розраховуємо у 2022 році обстежити 4,5 тис. інвентаризаційних лісових ділянок.

У цілому обстеження лісів триватимуть найближчі 5 років, після чого протягом ще одного року аналізуватиметься отримана інформація і готуватиметься підсумковий звіт. За 5 років 30 фахівців із 15 бригад зберуть більше, ніж 50 найменувань показників із 18 тисяч лісових ділянок, дерева на яких мають важливі екологічні та економічні характеристики.