Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Зустріч з містичною та небезпечною плямистою саламандрою…

14/09/2021

  Проводячи національну інвентаризацію лісів на території Верховинського лісництва ДП “Верховинський лісгосп” Івано-Франківської області,  можливо зустріти червоно книжних тварин.

  Нашим фахівцям, які проводять національну інвентаризацію лісів, пощастило побачити цю червонокнижну красу, плямисту саламандру (https://redbook-ua.org/item/salamandra-salamandra-linnaeus/ ).

  В даній місцевості її називають ще «молокососом». Наші спеціалісти, інвентаризатори одразу впізнали, плямисту саламандру за яскравими жовтими плямами неправильної форми на гладенькій чорній шкірці.

  Плямиста саламандра на території лісництва зустрічається в листяних лісах, де є груба волога підстилка , також, інколи її ще можна зустріти у хвойних лісах, а рідше на полях, що прилягають до лісових масивів.

  Отрута шкірних залоз плямистої саламандри діє на нервову систему і є доволі токсичною для ссавців, її середня смертельна доза складає 1.2 мг на 1 кг маси жертви. Не виключено, що захисна функція шкірних виділень також пов’язана з їхньою антигрибковою та антибактеріальною дією.

  Саламандра плямиста занесена до Червоної книги України і охороняється законом.