Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

21 березня відоме як Всесвітній день лісу

20/03/2021
Цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а 2012 року Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісу.
Це ще одна нагода привернути увагу суспільства до важливих екологічних проблем світового рівня та нагадати людству про справжні цінності.
Він святкується в день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.
Ліси важливі для здоров’я кожної людини: вони підтримують природний стан біосфери, є джерелом поживних продуктів, чистої води.
Більше сотні різних продуктів харчування людина забезпечує собі за рахунок збирання і полювання, велика частина їстівних рослин і тварин видобувається в лісі.
Як чинник культурного і соціального значення ліс для багатьох мільйонів людей є місцем відпочинку, лікування та туризму.
Велике значення лісу і в санітарно — рекреаційному відношенні.
У боротьбі із забрудненням повітря, води і ґрунту важлива роль відводиться рослинному покриву, і особливо лісу. Ліс — це не тільки головний постачальник кисню і споживач вуглекислого газу, а й величезний механічний та біохімічний фільтр. У середньому 1 га деревостанів виділяє за рік 4 т кисню і поглинає 5 т вуглекислого газу.
Відновлення лісів і їх стале використання дозволяють уповільнити зміну клімату та зберегти біорізноманіття, що допомагає отримувати ще більше ресурсів для розвитку. Ліси, так само, як озера, моря і річки, – краща прикраса землі, її чудовий святковий наряд.
І лише наше особисте правильне ставлення до нього та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України.