Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Для Національної інвентаризації лісів необхідне виділення передбачених коштів. Фахівці готові розпочати роботи, — Володимир Бондар

05/07/2019

  Ми складними зусиллями, але все ж таки передбачили кошти, які б давали нам можливість розпочати роботу з інвентаризації лісів. Але поки що вони досі не виділені. Про це повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час чергового засідання Міжвідомчої робочої групи з питань підготовки Національної інвентаризації лісів.

  Захід відбувся за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу.

  Він також наголосив на тому, що таку роботу можуть проводити, у першу чергу, фахівці лісової галузі. «Інвентаризацію лісів мають проводити люди, які мають відповідний фах, і які знають відповідний європейський досвід. У нас є такі фахівці. Вони є в Укрдержліспроекті», — сказав Володимир Бондар.

  За його словами, без надійної та повної інформації щодо основних характеристик лісів та їх стану неможливе планування та здійснення лісогосподарської діяльності на засадах збалансованого розвитку.

  Поряд з традиційним обліком лісів протягом останніх десяти років Держлісагентством вже були зроблені кроки щодо впровадження інвентаризації лісів з використанням статистичних методів.

 Також заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що сьогодні в Україні є розуміння необхідності національної інвентаризації, є спеціалісти, що мають досвід її проведення.

  «У 2018 році за підтримки Уряду Німеччини були проведені предпроектні роботи. Є проект порядку проведення національної інвентаризації лісів», — сказав Володимир Бондар.

  У заході взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства екології та природних ресурсів, екологічного Комітету Верховної Ради України, Тюнен-Інституту ФРН та інші.

  Довідково.

 Національна інвентаризація лісів України – це система регулярних вибіркових обстежень для отримання статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану і динаміки лісів держави, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, міжнародної звітності про ліси.

234

445

6778

Прес-служба Держлісагентства