Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Студентська команда увійшла в п’ятірку кращих на Міжнародному змаганні з лісового багатоборства

04/04/2019

Щорічно у м. Брно, Чехії на базі факультету лісового господарства та технологій деревообробки університету ім. Менделя відбуваються Міжнародні змагання з лісового багатоборства – Forestry Versatility, у яких беруть участь найкращі студенти-лісівники з усієї Європи. Цього року нашу країну представляла команда ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування України. У змаганнях також взяли участь команди з Болгарії, Естонії, Сербії, Румунії, Чехії, Угорщини, Великобританії, Польщі, Словаччини та Фінляндії.

Команда НУБіП виступала у складі Олександра Горицького (3 курс с.т.), Ігоря Міщенка, КрістіниТосунової та Ярослава Федчика (3 курс), які стали призерами Всеукраїнського змагання професійного спрямування «Forestry Quest» у жовтні 2018 р. Відтоді проводилася інтенсивна підготовка до міжнародних змагань на базі гуртка кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій СНГ «Kyiv Forestry StudentsAssociation».

Змагання складалися з трьох етапів. У першому етапі учасники демонстрували свою вправність у роботі з бензомоторною пилою, симулятором харвестера, дворучною пилою та сокирою.

Слід зазначити, що усі учасники команди без винятку показали відмінні результати у заміні шини бензомоторної пили. Ярослав Федчик та Крістіна Тосунова виконали найшвидше завдання із розкряжуваннялежачої колоди.завантаження77

Другий етап складався з командного орієнтування на місцевості та ідентифікації зразків природних об’єктів із зазначенням їх латинської назви на контрольних точках маршруту. Також важливою частиною конкурсної програми стала інструментальна таксація насадження та індивідуальна окомірна таксація дерева, що росте. Команда НУБіП стала четвертою в орієнтуванні та посіла перше місце у змаганні з визначення таксаційних показників насадження. Крістіна Тосунова увійшла в першу десятку у змаганні з окомірної таксації ростучого дерева.

Третій етап складався з різних видів стендової стрільби: скіт, трап та стрільба з дрібнокаліберної гвинтівки. Поза конкурсним балом можливість позмагатися у влучності стрільби з лука та револьверу.

Міжнародні змагання дали учасникам можливість не тільки поборотися за перемогу, а й познайомитися з культурою інших країн, поспілкуватися з найсильнішими студентами-лісівниками усієї Європи. Церемонія закриття змагань і оголошення результатів відбулась у старовинному замку Křtiny. Організаційним комітетом змагань було прийнято рішення команду приймаючої сторони оцінювати поза конкурсом, тож за підсумком усіх конкурсних днів наша команда посіла п’яте місце.

завантаженн999

ДАЛРУ