Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Ми вже відновлюємо ліси! Масштабну акцію в рамках лісокультурної кампанії на Волині розпочали городоцькі лісівники

06/03/2019

5 березня в державному підприємстві «Городоцьке лісове господарство» стартувала весняна лісокультурна кампанія. В кожному із шести лісництв у цей день створено по 2-3 гектари лісових культур.

– Цьогорічної весни плануємо провести лісовідновлення на площі  не менше 352 га, – розповідає директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк. – Це дорівнює площі суцільних зрубів 2018 року. Зокрема, відповідно до проектів – лісових культур буде створено на площі 72 га, сприяння природному відновленню проведено на площі 240 га, а 40 га буде залишено  під природне відновлення .

У народі кажуть: «Весняний день рік годує!». Лісівники ж твердять, що на Поліссі, де ґрунти переважно піщані, дорога кожна сприятлива година, а відтак можна говорити, що «Вдала година сто літ може прогодувати!». Саме так виходить із лісовими саджанцями, що приживуться з добрих рук і ростимуть сто і більше літ.

– Зараз у ґрунті ще вдосталь вологи,  – наголошує головний лісничий державного господарства Сергій Бабік. – Тож поки не настала тепла погода і не «пішли» в ріст сіянці, необхідно вчасно провести весь комплекс робіт. А це – викопування сіянців із розсадника, сортування, обробка хімічними препаратами кореневої системи; із траншей з піском необхідно вибрати жолудь дуба, який також починає «накльовуватись»… Підготовка ґрунту проведена ще восени минулого року.

Залишилося запросити до участі в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» всіх охочих: долучити депутатів, представників влади та місцевих громад, учнівську молодь, вчителів, громадськість, місцевий люд.

Дуже приємно, що із кожним роком кількість  учасників таких заходів із лісовідновлення стає все більшою.

Отож у лісівників відповідальна пора відновлення лісу для майбутніх поколінь розпочалась!

Запрошуємо всіх  небайдужих краян взяти участь у створенні лісів майбутнього.

ДАЛРУ