Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Першу в Україні лінію автоматичного висіву насіння деревних порід відкрито в Славутському лісгоспі

16/02/2019

Головною подією візиту заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря на Хмельниччину стало відкриття першої в Україні лінії автоматичного висіву насіння деревних порід для вирощування сіянців із закритою кореневою системою у ДП «Славутське лісове господарство».

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар відзначив лісівників Хмельниччини за новаторський підхід  та досягнені успіхи, за підтримку  лісогосподарських підприємств півдня й сходу України. Він також розповів про внесок лісівників держави до бюджету, зупинився на проблемах, які перешкоджають розвитку лісового господарства.

Виступаючи перед лісівниками з цієї нагоди, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко зазначив, що підвідомчі підприємства активно переходять на сучасні європейські методи вирощування лісу, освоюють новітні технології. Відкриття лінії автоматичного висіву ще одне цьому підтвердження.

Директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік підкреслив, що нова лінія – це інвестиція в майбутнє, її введення дасть можливість створювати нові насадження з високою якістю,  посадковий матеріал матиме поліпшені властивості.

Було оглянуто павільйон для притінення та автоматичного зрошення сіянців площею 1700 квадратних метрів, холодильні камери для зберігання насіння, посадкового матеріалу, де підтримуються оптимальна вологість і температура. Нова лінія розрахована на щорічне вирощування 500 тисяч сіянців із закритою кореневою системою. Згодом її планують розширити та поставити вирощування на конвеєр, забезпечивши таким чином всю область садивним матеріалом із закритою кореневою системою.

 Довідка.

Впровадження інтенсивних методів вирощування садивного матеріалу із застосуванням різних видів добрив і препаратів дає можливість (в стислі строки, протягом року) отримати крупномірний садивний матеріал, який при висаджуванні не втрачає енергії та інтенсивності росту, оскільки зберігається цілісність кореневої системи і оптимальний баланс між корінням та наземною частиною.

ДАЛРУ