Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Нова лісова дорога у Костопільському лісгоспі

01/02/2019

Нову лісову дорогу протяжністю 9,8 км, яка з’єднала м. Костопіль та Березнівський район, відкрили сьогодні у Костопільському лісництві державного підприємства «Костопільський лісгосп», що на Рівненщині.

Як розповів директор підприємства Олександр Мелещук, її будівництво розпочалося ще у 2007 році і здійснювалося у кілька етапів: важкодоступна, болотиста територія ускладнювала роботу. У минулому році звершилося будівництво останньої ділянки довжиною 2,8 км, яка коштувала лісівниками 1,5 млн грн власних коштів. Відкриття нової лісової дороги полегшить роботу державної лісової охорони, дасть змогу виконувати весь комплекс робіт з оздоровлення лісів. За словами Олександра Мелещука, на сьогодні на території лісгоспу є 40 км лісових доріг з твердим покриттям, і робота з їх будівництва продовжиться у 2019 році.

Розвиток лісотранспортної мережі має велике значення для всього району, наголосив голова Костопільської районної державної адміністрації Олександр Середа. «Лісові дорогі мають не лише лісогосподарське значення (охорона, збереження, догляд та експлуатація лісів), а й соціальне, адже поліпшують транспортне сполучення для мешканців різних адміністративних районів», — сказав він.

«Розвиток лісової інфраструктури – один з пріоритетних напрямів у нашій роботі, — зауважив начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович, — адже розбудова лісових доріг дозволяє раціонально використовувати ресурсний потенціал, ефективно охороняти ліси від пожеж та лісопорушників, проводити догляди».

Будівництвом доріг в лісових масивах Рівненщині лісогосподарські підприємства активно займаються впродовж останніх років. За цей час в області побудовано майже 500 км лісових доріг, придбано спеціальну дорожньо-будівельну техніку, а для здешевлення цих робіт використовуються переважно місцеві будівельні матеріали: жорства, відсів та інші відходи щебеневого виробництва. Хороші здобутки у розвитку лісової інфраструктури мають лісівники Клесівського, Сарненського, Соснівського, Костопільського, Березнівського, Рокитнівського, Остківського держлісгоспів.

«Експлуатація лісових доріг дозволяє збільшити навантаження на кожен рейс під час вивозки деревини, а це економія пального, мастил, запасних частин», — наголосив Віталій Сухович.

У 2018 році лісогосподарські підприємства Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства збудували 46 км лісових доріг, з яких 5,8 км — на території ДП «Костопільський лісгосп.

ДАЛРУ