Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Всесвітній день географічних інформаційних

14/11/2018

В 2018 році Всесвітній день географічних інформаційних систем (Всесвітній день ГІС) припадає на 14 листопада.

День ГІС — щорічна міжнародна подія розробників і користувачів ГІС, метою якої є популяризація використання знань і навичок у сфері геоінформатики в освітніх, урядових, бізнесових та інших громадських установах.

Вперше день ГІС був проведений в 1998 р. і він, зазвичай, відбувається в третю середу листопада, коли триває «тиждень географічної обізнаності», Geography Awareness Week, що підтримується Географічною спільнотою США.
В Україні день ГІС підтримують:
• ЕСОММ Со
• ГІС Аналітик
• Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору
• ВГО «Наукова творча спільнота «Січневі ГІСи»

День ГІС стає все більш популярним і вже перетнув кордони США: за останні роки понад 700 організацій з 65 країн приєдналися до цього заходу.

Сучасне лісове господарство неможливо уявити без використання засобів ГІС.
В лісовому господарстві для створення ГІС використовується ArcGis.

У виробничому об’єднані ВО «Укрдержліспроект» автоматизовано операції по створенню та веденню просторових (картографічних ) баз даних (як файлового, так і серверного типу), об’єктів лісовпорядкування — меж лісництв його кварталів, виділів тощо. Розроблено спеціальні засоби за допомогою надбудов над засобами ГІС загального призначення або спеціалізованих засобів ГІС, що виконують загальні вимоги до просторових баз даних, а також особливості обробітку картографічних даних лісового господарства.

До того ж при здійсненні лісовпорядкування та при створенні картографічних матеріалів лісовпорядкування використовуються картографічні дані об’єктів лісовпорядкування: площа, тип лісу для даного виділу, характеристики ґрунтів тощо.

Обробка великих масивів інформації про кадастрові об’єкти та їх динаміку під силу лише сучасним комп’ютерним системам та геоінформаційним технологіям.