Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Чиновницький кліщ на тілі України

02/11/2018

Відкриваємо в нашій групі рубрику:«Чиновницький кліщ на тілі України»

Зразу ж зауважимо, що наші думки та ствердження в цій рубриці мабуть не завжди буде поділяти керівництво ВО «Укрдержліспроект».
Ми намагаємося виражати погляди професійних лісовпорядників, таксаторів, рядових працівників лісового господарства — всіх тих, кому не байдужа доля українського лісівництва.
За специфікою роботи працівники ВО «Укрдержліспроект» — лісові таксатори працюють безпосередньо в лісі, виконують польові лісовпорядні роботи в лісових масивах з травня по листопад, в тому числі і на заражених кліщовим вірусним енцефалітом територіях. Робота за таких умов дозволяється лише після проведення щеплення. Але в цьому році через недбалість (якщо не більше) нашого рідного Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), тисячі працівників лісової галузі і не тільки таксаторів, ризикують своїм здоров’ям. В зоні ризику сьогодні знаходяться і грибники, і мисливці і всі ті, хто завітав до лісу.
Річ у тім, що донедавна щеплення від кліщового енцефаліту робилося в основному вакциною російського виробництва. Агресивний сусід тепер дошкуляє нам навіть в цьому, і з 2018 року вакцина від кліщового енцефаліту в Україні фактично відсутня.
Звісно, певні дії в напрямку забезпечення таксаторів щепленням робилися відповідними службами ВО «Укрдержліспроект», зокрема були направлені запити в різні інстанції. Відповіді, навряд чи варто вважати відписками чи чиновницьким зволіканням, робіть оцінку самі, виходячи з наведених нижче текстів:
https://scontent.fiev13-1.fna.fbcdn.net/…/43770223_56717221…
https://scontent.fiev13-1.fna.fbcdn.net/…/43788428_56717236…
Відповіді отримали, чекаємо разом з МОЗ України звернення компаній-постачальників, а на носі польовий сезон. Треба їхати до лісу, працювати…
На кінці травня, не витримуємо очікування і шлемо нове звернення:
https://scontent.fiev13-1.fna.fbcdn.net/…/43951235_56717241…
Не дочекавшись відповіді від МОЗ України, яка всупереч Закону України «Про доступ до публічної інформації» так і не надійшла в визначені законодавством терміни звертаємось до представництва компанії Бакстер АГ в Україні:
https://scontent.fiev13-1.fna.fbcdn.net/…/43828556_56717246…
Відповідь на це звернення відсутня.
Нарешті, майже в середині червня, коли лісовпорядники вже виїхали на польові роботи (тільки в ті лісові масиви, які не є враженими епідемією кліщового енцефаліту) надходить відповідь від МОЗ України:
https://scontent.fiev13-1.fna.fbcdn.net/…/43750676_56717253…
https://scontent.fiev13-1.fna.fbcdn.net/…/43880356_56717258…
Слава Богу — перемога!
Питання начебто вирішене. Але цю ейфорію зводять нанівець два абзаци на другому листі відповіді отриманої від МОЗ України про те, що препарат в аптеках і на складах мабуть відсутній, а питання його постачання знаходиться в компетенції виробника. Правда, трохи надало оптимізму повідомлення про те, що ТОВ «Пфайзер-Україна» розпочала процедуру планування виробництва і навіть має намір вивчити можливість запозичення 120 доз вакцини з інших ринків для забезпечення щеплення наших таксаторів.
На жаль, на сьогодні це залишається в площині нереалізованих намірів.
Працівники служби охорони праці ВО «Укрдержліспроект» знаходять телефони відповідальних менеджерів ТОВ «Пфайзер-України» і головне отримують, правда на словах, завіряння про готовність до співпраці. Телефонують їм усе літо майже не щодня і навіть в липні отримують усну обіцянку про те, що незабаром питання з постачанням вакцини буде вирішене. Потім менеджери пішли у відпустку, потім пропали з зв’язку. Потім були розшукані через інші телефони і знову обіцянки. А кліщ кусає, а люди в лісі…
Правда керівництво ВО «Укрдержліспроект», зважаючи на істотні ризики, прийняло рішення не посилати для роботи в лісових масивах де зафіксовані осередки кліщового енцефаліту тих фахівців-таксаторів, які не мають щеплення, поїхали тільки ті, хто мав ще термін дії прищепленої російської вакцини. І Бог з тим, що через не виїзд таксаторів на роботи в лісі під загрозою зриву опинилися виробничі плани. Головне вберегти людей.
Але де гарантії на майбутнє? Де гарантії, які унеможливлюють підхоплення досить страшної інфекції, загрозу здоров’ю лісовпорядників, робітників лісових культур, працівників лісозаготівельних бригад, майстрів лісу, інженерів, лісничих, які щоденно працюють в лісі, та й взагалі загрозу здоров’ю тих людей, які просто полюбляють перебування на лоні природи?
Вже середина осені, а вакцини немає.
Викликає подив, той факт, що дія попереднього сертифікату про державну реєстрацію ФСМЕ-ІМУН вакцини для профілактики кліщового енцефаліту, судячи з листа Міністерства охорони здоров’я України від 13.04.2018 року за № 181- 07/9607 (див. вище) закінчилася ще 23.07.2017 року, а нова реєстрація відбулася тільки 11 травня цього року.
До нової реєстрації вакцини минуло трохи більше дев’яти місяців. Термін досить символічний і достатній для появи на світ не тільки реєстрації, а й і нової людини.
Ми не знаємо і напевно не розуміємо усіх проблем з реєстрацією та постачанням в Україну вкрай необхідних лікувальних та профілактичних засобів. Може це дійсно дуже важкий процес, але лісовому кліщу, як рознощику кліщового енцефаліту, на це начхати, як мабуть і його колегам в відповідних чиновницьких та менеджерських кріслах.

https://www.facebook.com/groups/270363726921833/permalink/271833576774848/