Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Стан розробки WEB-порталу «Ліси України»

14/02/2017

6 лютого 2017 року в конференц-залі ВО «Укрдержліспроект» проведена презентація стану розробки WEB-порталу «Ліси України».
Презентацію провів старший науковий співробітник лабораторії нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА Богомолов В.В. Загальну інформацію стосовно розробки надав завідувач лабораторії нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА Полупан А.В. Структуру і роботу WEB-порталу було продемонстровано на прикладі ДП «Тетерівський лісгосп» Київської області. Під час презентації окреслено подальші можливі варіанти використання порталу. Обговорення питання створення ГІС-порталу відбувалося на кількох спільних виробничих нарадах.

_IGP3658В ході презентації відбувся обмін думками щодо структури порталу, його адміністрування, порядку внесення поточних змін. В процесі обговорення розглядалися питання відповідальності за інформацію, яка буде поміщатися на ньому, можливість використання створеної ВО «Укрдержліспроект» програми webULR, наявних баз даних. Вносилися пропозиції щодо подальшого використання WEB-порталу «Ліси України.
Учасники наради дійшли згоди, що портал має вестися ВО «Укрдержліспроект» на основі актуальної картографічної і таксаційної баз даних. Слід передбачити фінансування на його створення і підтримку, визначитися з юридичним статусом та хто буде його власником. Запропоновано взяти за основу ГІС-порталу розробку спеціалістів лабораторії нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА, провести його тестування, підготувати пропозиції і зауваження. Говорилося про недоцільність розробки форм державного лісового кадастру як вихідних форм за запитом, які використовуються у лісовпорядкуванні в т. ч. і для державного обліку лісів України. Висловлювалося бачення майбутнього порталу з різними рівнями і деталізацією доступу його користувачів.