Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

«Укрдержліспроект» щодня пише літопис своєї діяльності.

15/09/2013

15 вересня 2013 року Україна відзначила День працівника лісу, з нагоди цієї дати в оновленій актовій залі ВО «Укрдержліспроект» пройшли урочистості.

УСІ ПІДРОЗДІЛИ ВИКОНУЮТЬ СВОЇ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Іменинників привітав генеральний директор об’єднання Володимир Гульчак. Володимир Петрович відзначив важливість професії лісівника, яка підкоряється лише сильним духом. Тривалі польові відрядження, розлука з домашнім затишком і родинами, робота в дощ і холод, тисячі кілометрів лісових доріг, — усе це частина обов’язків лісівників та лісовпорядників, які вони постійно виконують за покликом душі, бо пов’язали своє життя з охороною і примноженням лісових багатств нашої країни, зі створенням та використанням зелених насаджень, їх впорядкуванням та належним обліком. Саме через це лісівники цього підприємства ніколи не можуть зібратися всі разом, навіть під час відзначення своїх професійних іменин. От і цього разу чимало з працівників об’єднання, яких нагородили грамотами та відзнаками, були відсутніми, бо перебували на польових роботах.

— План поточного року, як і в попередні роки, є складним та напруженим, — продовжив Володимир Гульчак.— Але усі наші підрозділи свої зобов’язання виконують. Загальний річний бюджетний план об’єднання в 2013-му становить 32,7 млн. грн., що відповідає рівню минулого року. Станом на 1 вересня вже маємо 22 млн. грн. (67%). Виробничий план камеральних робіт здійснено на 95%.

Обсяги базового лісовпорядкування, що є основою лісогосподарського планування, в цьому році становлять 760  тис.  га. Сьогодні польові лісовпорядні роботи з базового лісовпорядкування проводяться на території Черкаської, Тернопільської, Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської та Харківської областей.

КУРС — НА РОБОТИ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Виконання плану робіт з базового лісовпорядкування по об’єднанню становить 51%. Цього року Державне агентство лісових ресурсів України поставило перед «Укрдержліспроектом» завдання розгорнути роботи із землеустрою. Тому тут узяли саме на це курс, враховуючи, що у 2015-2016 р о к а х очікується суттєвий спад обсягів базового лісовпорядкування . Тому землеустрій може стати основним видом діяльності.

Оскільки об’єднання в повному обсязі з бюджету не фінансується, виникає необхідність у проведенні різного роду госпрозрахункових робіт. Переважно це лісовпорядні роботи в лісах інших користувачів та роботи з мисливського впорядкування. Надходження позабюджетних коштів у 2013 році від цієї діяльності очікуються на суму 6,2 млн. грн., фактичне виконання робіт за 8 місяців — 2,7 млн. грн.

Сьогодні, як і в минулі роки, об’єднання не має заборгованості по заробітній платі, платежах до державного і місцевого бюджетів та інших обов’язкових платежах. Відрахування з усіх податкових видатків станом на 1 вересня 2013 року становить 8,9 млн. грн. Для порівняння: за аналогічний період торік —8,8 млн. грн.

Володимир Гульчак також зазначив, що за декілька років у головному корпусі об’єднання виконано значний обсяг ремонтних робіт з впровадження енергозберігаючих технологій, зокрема замінено систему опалення, вікна. Капітально відремонтовані актова зала, покрівля виробничої будівлі тощо. І будівельні роботи продовжуються.

ЗВОДИТИМУТЬ ЖИТЛО

Через відсутність житла існує проблема забезпечення відповідними кадрами, особливо для розвитку і впровадження сучасних технологій. Для вирішення цієї складної соціальної проблеми потрібні значні бюджетні кошти. Тому відрадно відзначити, що при розробці нової Концептуальної програми до 2015 року запроектовані значні суми, зокрема на будівництво гуртожитку на 60 місць — 4,9 млн. грн., та спорудження 86-квартирного житлового будинку — 15,8 млн. грн.

А ще об’єднання активно долучається до спільної з міською владою акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Інформація про діяльність «Укрдержліспроекту» регулярно з’являється в «Ірпінському віснику». Також завершено оновлення сайту об’єднання, на якому розміщено багато інформації про життя колективу. Готується до видання книга «Літопис українського лісовпорядкування».

Після офіційної частини відбувся святковий концерт.

Валентин СОБЧУК