Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Колективне тренування в ДП “Черкаський лісгосп” Черкаського ОУЛМГ

26/06/2013

12-13 червня 2013 року в ДП „Черкаський лісгосп” Черкаського ОУЛМГ відбулося колективне тренування спеціалістів Київської та Української лісовпорядних експедицій ВО „Укрдержліспроект”, спеціалістів обласного управління лісового господарства та лісгоспів Черкащини. Колективне тренування проводилося під керівництвом першого заступника начальника управління Василя Горди, начальника Київської лісовпорядної експедиції Миколи Кравчука та начальника Української лісовпорядної експедиції Анатолія Колба.

Пленарне засідання, яке проходило в адмінприміщенні ДП „Черкаський лісгосп”, відкрив перший заступник начальника управління Василь Горда. Він відзначив, що попереднє базове лісовпорядкування в області проводилось в 1992 році. За цей період пройшли значні зміни в лісовому фонді області. Зокрема, прийнято до складу лісгоспів Черкаського ОУЛМГ 64 тис. га бувших колгоспних лісів. Тому, до базового лісовпорядкування потрібно підійти з усією відповідальністю, провести їх з високою якістю, тому що за виготовленими матеріалами лісовпорядкування лісгоспам  необхідно буде працювати 10 років. Також Василь Іванович наголосив на необхідності прискорення роботи лісгоспів щодо збору та надання документів для виготовлення проектної документації із землеустрою.

Про особливості проведення колективного тренування та проектування лісогосподарських заходів доповів начальник Київської лісовпорядної експедиції Микола Кравчук. Головна мета колективного тренування — підготовка та перевірка готовності складу спеціалістів експедицій та лісгоспів до проведення таксації лісу в умовах конкретного об’єкту, оцінка кваліфікаційного рівня кожного виконавця, загальний технічний інструктаж виконавців по питаннях проведення польових робіт. На цьому колективному тренуванні спеціалісти обласного управління лісового господарства і лісгоспів повинні набути практичних навиків по визначенню таксаційних показників, аби мати змогу перевіряти виконання лісовпорядних робіт. Було зазначено, що необхідно звернути увагу на організацію господарсько-доцільних таксаційних виділів, таксацію об’єктів природно-заповідного фонду та проектування в них лісогосподарських заходів, а також приділено значну увагу особливостям проектування рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів.

20130620-02 20130620-03

Начальник Української лісовпорядної експедиції Анатолій Колб наголосив на тому, щоб працівники лісового господарства брали активну участь в проведенні лісовпорядних робіт, безпосередньо на об’єктах разом з інженерами-таксаторами вирішували всі питання щодо проектування лісогосподарських заходів. Якщо буде налагоджена така співпраця, тоді лісовпорядні роботи будуть проводитись якісно і в подальшому не виникатиме ніяких питань.

Практична частина колективного тренування відбулася на закладених 15 пробних площах та таксаційному ході в Свидівському і Мошнівському лісництвах ДП „Черкаський лісгосп”. Всі учасники тренування приймали активну участь в визначенні таксаційних показників та призначенні відповідних лісогосподарських заходів.