Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

ВізитҍКА Приірпіння

16/01/2013

В часописі “ВізитҍКА Приірпіння” №1-2012, що вийшов друком в грудні 2012 року, було опубліковано статтю про діяльність ВО “Укрдержліспроект”, що містить застарілу інформацію та невірні дані.

З метою виправлення прикрої помилки редакції, та надання достовірної інформації, нижче публікуємо текст статті, що був надісланий виробничим об’єднанням до редакції журналу “ВізитҍКА Приірпіння”.

Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ, ЛІС!

Професія лісівника для Володимира Петровича Гульчака більше,ніж робота. Це – спосіб життя і стан душі, радість від улюбленої справи, які додають наснаги та наповнюють щастям. Щастям людини, яка знайшла своє професійне покликання. Окрім цього В.П. Гульчак – депутат Ірпінської міськради, активно бере участь у громадських заходах, багато з яких фінансує. І скрізь все встигає – організувати, допомогти, проконтролювати, адже відповідальний за цілий колектив та його роботу. Тому і до себе вимогливий у першу чергу.

Візитка

Володимир Петрович Гульчак, генеральний директор ВО ”Укрдержліспроект”. Народився на Вінничині, у с. Слобода — Ялтушківська, у 1953 р. Освіта вища, інженер лісового господарства. З 1973 року по 1992 рік працював в Українському лісовпорядному підприємстві ВО ”Ліспроект” на посадах техніка, інженера, старшого інженера, начальника лісовпорядної партії. З 1992 року обіймав посаду заступника генерального директора Київського територіального лісопромислового об’єднання Міністерства оборони України. У 2004 році повернувся у ВО«Укрдержліспроект», яке і очолив п’ять років тому. Одружений, має двох синів, які успадкували батьківську справу. Захоплюється мандрівками, особливо любить подорожувати автомобілем. Побував у багатьох країнах: Польщі, Швейцарії. Болгарії, Туреччині, Румунії. Нагороджений багатьма почесними нагородами.

Неможливо працювати у лісовому господарстві і не любити ліс. Це просто неможливо! І жодні міські пейзажі не замінять для лісівників різнобарвної палітри краєвидів,” – ділиться своїми думками з журналістом Ніною Костенко Володимир Петрович Гульчак, генеральний директор ВО ”Укрдержліспроект”

Любити ліс можна по-різному. Одним зручніше це робити з висоти міських багатоповерхівок, іншим — під час відпочинку та дозвілля на природі, комусь просто милуючись безмежними щедротами лісової скарбниці. А от у працівників лісу ця любов зовсім інша. Загартована трудовими буденними турботами та самовідданою працею – вона непідробна і щира. У кожному її прояві, у кожній справі тих, для кого ліс – більше, ніж просто професія. Серед таких людей, які щиро закохані в ліс, і Володимир Петрович. Досвідченого керівника та кваліфікованого фахівця цінують та поважають за його ініціативність, відповідальність та небайдужість до своєї справи. Щоденно він вирішує безліч питань, працює над тим, аби виробниче об’єднання ВО ”Укрдержліспроект”, яке він очолює, покращувало виробничі та фінансові показники, нарощувало темпи розвитку. І в цьому його незмінно підтримує колектив, адже давно переконалися – з керівником їм справді пощастило.

Підтвердженням цьому є численні нагороди, грамоти та відзнаки, які щороку поповнюють його трудову скарбницю. От і в 2012 році «Укрдержліспроект» було визнано кращим підприємством і нагороджено почесною відзнакою. Вже вкотре Володимир Гульчак став кращим керівником, цілком заслужено здобувши це звання за свої професійні досягнення.

Володимире Петровичу, чим сьогодні живе об’єднання ?

– Минулого року ми проводили державний облік лісів, завдяки чому вдалося зібрати загальну інформацію про весь лісовий фонд України. Загалом, діяльність об’єднання на перспективу визначена Програмою розвитку лісовпорядкування на 2010-2015 р. р., затвердженою Державним агентством лісових ресурсів України. В рамках цієї програми передбачено роботи з базового та безперервного лісовпорядкування, ґрунтово — лісотипологічного обстеження, національної інвентаризації та екологічного моніторингу лісів, інші види робіт. З розширенням переліку робіт – змінюються підходи, ми активно впроваджуємо новітні технології, проте не змінюється суть нашої роботи – щороку ми збираємо первинну інформацію про ліси держави.

Ви співпрацюєте з іншими «лісовими» організаціями?

– Так, і не лише на території України, а й за кордоном. Сьогодні наше підприємство має тісні контакти з колегами з Росії, Білорусі, Польщі, Литви, Чехії та інших країн. Якщо звернутися до порівняння наших здобутків із сусідами з СНД, то наші зустрічі з колегами за кордоном доводять правильність вибраних українським лісовпорядкуванням орієнтирів розвитку. Це надзвичайно важливо, адже проектуючи діяльність лісогосподарських підприємств ми тим самим впроваджуємо технічну політику в усьому лісовому господарстві країни. У нас створена єдина база даних про ліси. Зараз відпрацьовуємо схеми доступу до бази даних по всій Україні, що б дозволило мати авторизований доступ всім лісогосподарським підприємствам країни. Напевно,найбільшим здобутком підприємства залишається збереження кадрового потенціалу висококваліфікованих працівників, — нині в об’єднанні працює 468 осіб, із них 196 інженерів – таксаторів. Професія таксатора унікальна навіть у лісовому господарстві, оскільки вони формують еліту серед спеціалістів лісової галузі.

Що є найбільшою проблемою для вас як керівника?

– Проблемою №1 була і залишається відсутність житла для працівників об’єднання. З часу проголошення Незалежності України ми не побудували жодного будинку, хоча до цього часу дуже активно працювали у цьому напрямку. В Ірпені є навіть цілі мікрорайони, побудовані нами. Проблемою № 2 є неповне фінансування бюджетної програми, яке використано, в основному, на заробітну плату працівникам галузі, а от на оплату комунальних послуг, ремонти тощо заробляємо самостійно: укладаємо додаткові договори, шукаємо нові шляхи розвитку.

Традиційне запитання: які плани на майбутнє?

– У середньому лісовпорядних робіт у рік ми проводимо на площі один мільйон гектарів. Звичайно, хотілося б зберегти такі темпи робіт і в майбутньому. Сьогодні, як і раніше, наше головне завдання – це проектне забезпечення державної програми «Ліси України»на період 2010 – 2015 роки. Звичайно, що ця комплексна задача включає багато виробничих завдань, додам лише, що ми займаємося також проведенням науково – дослідних робіт, спрямованих на збереження і раціональне використання лісів та лісових ресурсів.

Довідка про діяльність

Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об‘єднання є структурним підрозділом Державного агентства лісових ресурсів України, який забезпечує лісову галузь, органи екології та природних ресурсів, інші зацікавлені державні органи влади різносторонньою інформацією про сучасний стан лісів, лісові ресурси, якісні та кількісні зміни, що відбуваються в лісовому фонді, здійснює прогнозування цих змін, проводить визначення науково обґрунтованих норм невиснажливого, раціонального, екологічно збалансованого лісокористування, розробляє комплекс заходів щодо відтворення, охорони і захисту лісів.

ВО “Укрдержліспроект” виконує такі види робіт, визначені Лісовим кодексом України:

 • базове лісовпорядкування;
 • безперервне лісовпорядкування;
 • національна інвентаризації лісів;
 • моніторинг лісів 1 рівня;
 • упорядкування мисливських угідь;
 • ґрунтово – лісотипологічне обстеження лісових земель;
 • детальне лісопатологічне обстеження лісів;
 • спеціальне впорядкування рекреаційних лісів та об’єктів природно-заповідного фонду із складанням відповідних проектів;
 • відмежування земель і підготовка матеріалів до видачі державних актів на право постійного користування;
 • топографо-геодезичні роботи і спеціальне картографування лісів;
 • розроблення прикладних програмних продуктів з обробки лісовпорядної таксаційної і картографічної інформації;
 • науково – дослідні роботи.

До складу об’єднання входять п’ять лісовпорядних експедицій: Київська, Комплексна, Львівська, Українська, Харківська, Центр національної інвентаризації лісів, Спеціалізована партія з авторського нагляду та контролю за якістю лісовпорядних робіт та інші підрозділи.

Основними напрямками розвитку ВО „Укрдержліспроект” на період до 2015 року буде більш повне інформаційне і проектне забезпечення Державної цільової програми „Ліси України” на 2010-2015 роки, подальший розвиток в лісовпорядкуванні та лісовому господарстві сучасних географічних інформаційних технологій, застосування нових технологій інвентаризації лісів, проведення моніторингу стану лісів, контроль за впровадженням у виробництво Проектів організації і розвитку лісового господарства.