Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Науково-практичний семінар у Боярській ЛДС

01/06/2012

1 червня 2012 року начальник сектору новітніх технологій, методичного забезпечення та міжнародного співробітництва ВО «Укрдержліспроект» Сторожук В.Ф. та головний інженер Комплексної експедиції ВО «Укрдержліспроект» Тимошенко А.Г. прийняли участь в науково-практичному семінарі «Ідентифікація лісів особливо цінних для збереження в ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», організованому та проведеному лісовою дослідною станцією спільно з ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України. Мета семінару — проведення консультаційних процедур щодо виділення особливо цінних для збереження лісів (ОЦІЗЛ) та поширення досвіду такої роботи.
 
В ході семінару були представлені презентації наукових співробітників, що приймали участь у підготовці до сертифікації, та проведений огляд демонстраційних ділянок лісів. Змістовний роздатковий матеріал, підготовлений організаторами, дозволив учасникам провести змістовну дискусія при огляді демонстраційних ділянок.

В ході обговорення та підготовці проекту рішення семінару, спеціалісти ВО «Укрдержліспроект» висловили ряд пропозицій, зокрема, стосовно механізму виділення особливо цінних для збереження лісів. Запропоновано виділення на першому етапі категорій ОЦЗЛ здійснювати на основі групування категорій лісів, а надалі розширювати списки ділянок ОЦЗЛ з використання рекомендацій, наданих у відповідному посібнику. Оскільки категорії ОЦЗЛ не є нормативно затвердженими, встановлення відповідності між ними та категоріями лісів, дозволить встановити зв’язки між вимогами національного законодавства та сертифікації лісів.