Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Перша лісовпорядна нарада базового лісовпорядкування в «Житомироблагроліс»

17/05/2012

Перша лісовпорядна нарада базового лісовпорядкування відбулась 17 травня 2012 року об 11.00 в приміщенні залу нарад Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс».

Участь у нараді взяли представники ВО «Укрдержліспроект» — начальник Київської лісовпорядної експедиції Кравчук М.Ф., головний інженер Української лісовпорядної експедиції Войчик М.І., начальники лісовпорядних партій Вишневський В.С., Червона Л.М., Мацібурук В.В., спеціалісти Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Житомирській області – зав.сектором біоресурсів та заповідної справи Кручинський Т.А., Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства – начальник відділу лісового господарства Венгерчук В.С., головні лісничі дочірніх підприємств «Житомироблагролісу», начальники відділів лісового господарства.

Проведення базового лісовпорядкування зумовлене змінами в організації території в лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств та закінченням ревізійного періоду.

Розглядались наступні питання :

1. Готовність дочірніх агролісогосподарських підприємств „Житомироблагролісу,” а саме: „Червоноармійський лісгосп АПК,” ДП „Малинський лісгосп АПК,” ДП „Словечанський лісгосп АПК”, Київської та Української  лісовпорядних експедиції ВО “Укрдержліспроект” до проведення польових лісовпорядних робіт.

2. Визначення порядку і особливостей проведення польових лісовпорядних робіт.

Начальник Київської лісовпорядної експедиції Кравчук М.Ф., і головний інженер Української лісовпорядної експедиції Войчик М.І., доповіли про необхідність проведення базового  лісовпорядкування   на території лісфонду зазначених вище підприємств „Житомироблагролісу,” дали коротку оцінку виконання запроектованих лісовпорядкуванням заходів за минулий ревізійний період, ознайомивши присутніх із порядком та методикою проведення майбутніх лісовпорядкувальних робіт.

У процесі наради головний лісничий „Житомироблагролісу” Савченко В.В., зробив аналіз виконання рекомендацій лісовпорядкування за минулий період та намітив основні принципи та критерії  ведення лісового господарства у майбутньому ревізійному періоді.
 
Спеціалісти Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Житомирській області, Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства доповіли про співпрацю у реалізації завдань лісовпорядкування.

Прозвучали також виступи і були надані пропозиції щодо проведення лісовпорядкувальних робіт представників дочірніх  лісогосподарських  підприємств.

За результатами проведеної наради вирішено:

1. Провести у 2012 році польові лісовпорядні роботи за І розрядом лісовпорядкування у дочірніх лісогосподарських підприємствах „Житомироблагролісу” на загальній площі 117.4 тис.га, в тому числі:
а) Київська лісовпорядна експедиція
ДП „Червоноармійський лісгосп АПК” — 20382 га
б) Українська лісовпорядна експедиція
ДП „Малинський лісгосп АПК” — 24934 га
ДП „Словечанський лісгосп АПК” — 72069 га
Разом — 97003 га
Всього — 117385 га

2. При проведенні лісовпорядних робіт керуватися:
-Земельним кодексом України (25.10.2001 р.)
-Лісовим кодексом України (2006 р.);
-Інструкцією з впорядкування лісового фонду України (2006 р.);
-Протоколом першої лісовпорядної наради;
-Законом України „Про природно-заповідний фонд України“ (1992 р.);
-Законом України „Про охорону навколишнього природного середовища“ (1991 р.);
-Законом України „Про тваринний світ“ (1993 р.);
-Постановою ВР України „Про Червону книгу України“ від 07.02.2002 р. № 3055-ІІ та Зеленою книгою України;
-Державною програмою „Ліси України“ на 2002-2015 роки (нова редакція);
-Водним кодексом України (1995 р.);
-„Рекомендаціями з веденням лісового господарства в умовах радіоактивного забруднення“ (К.,2008 р.);
-Іншими законодавчими актами та нормативними документами уряду, Держлісагентства України, Міністерства екології та природних ресурсів України.

3.Геодезичною основою для складання планово-картографічних матеріалів прийняти:
-державні акти на право постійного користування землею та їх технічну документацію;
-планшети, виготовлені при проведенні попереднього лісовпорядкування;
-топографічні карти М 1:10000;
-ортофотоплани зйомки 2007-2008 рр.

4. Підготовчі роботи виконати у процесі проведення польових лісовпорядних робіт.