Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Народжений в серці України (до 70-річчя народження В.В.Йосипенка)

03/02/2016

6 лютого 2016 року нашому колезі Володимиру Васильовичу Йосипенку виповнюється 70 років від Дня народження, а в серпні — 50 років від початку трудової діяльності на ниві лісовпорядкування.
Шановний Володимире Васильовичу! Виробничо-технологічний відділ разом з колективом об’єднання щиро вітає Вас зі славним ювілеєм! Ми вчимось у Вас оптимізму, працелюбству, активній життєвій позиції і вдячні за всі роки роботи з Вами. Бажаємо доброго здоров’я, щастя, благополуччя і добра.
Наш ювіляр народився у 1946 році в серці України, давньому козацькому селі Лебедин Шполянського району на Черкащині, яке знаходиться поблизу географічного центру нашої держави. Село одне з найбільших в Черкаській області і в Україні. Нелегким було післявоєнне дитинство. Мальовнича природа лісостепового краю, потяг до знань покликали допитливого юнака після закінчення школи до навчання в Лубенському лісовому технікумі. Після закінчення закладу в 1966 році доля привела молодого спеціаліста в Українську аерофотоліспорядну експедицію. З часом, не полишаючи виробництва, здобув вищу освіту, закінчивши Українську сільськогосподарську академію за спеціальністю інженер-лісовод.
Багатьма лісовими дорогами, просіками і стежками, довелося з того часу пройти – більшість областей України, а також Вологодська, Курганська, Костромська, Куйбишевська, Ростовська області, Красноярський край, Хакасія. Побував практично на усіх щаблях лісовпорядної служби: технік-помічник таксатора, інженер-таксатор, начальник лісовпорядної партії, головний інженер Української експедиції, головний технолог об’єднання, заступник начальника об’єднання по виробництву, начальник виробничо-технологічного відділу, провідний інженер технолог.
Володимир Васильович один з перших започатковував безперервне лісовпорядкування в Україні, став одним із ініціаторів і організаторів розробки першої в об’єднанні автоматизованої картографічної системи з виготовлення планово-картографічних матеріалів «АІКС-лісгосп» — прототипу майбутньої ГІС, доклав багато зусиль для підготовки, створення і удосконалення теперішньої геоінформаційної системи лісовпорядкування на базі ArcGIS.
Ювіляру належить своєрідний неофіційний рекорд: під час лісовпорядкування в 1980-81 роках в Ростовській області за начальником партії Йосипенком В.В. було закріплено 10 лісовпорядних об’єктів. В камеральний період написано 10 пояснювальних записок до проектів організації і розвитку лісового господарства цих лісгоспів, а до них стільки ж протоколів і пояснювальних записок з обґрунтування обсягів головного користування і лісогосподарських заходів. Вже в червні, після закінчення роботи, відбув на польові в іншу область.
Володимир Васильович завжди відзначався наполегливістю, високою працездатністю, обізнаністю в питаннях лісового господарства і лісовпорядного виробництва, готовністю прийти на допомогу. За його досвідом і знаннями, на консультацію звертаються колеги по роботі, працівники експедицій, він заслужено користується повагою і шаною всього колективу. Ним був підготовлений «Визначник рослин-індикаторів типів лісу України» (2005), «Проект технологічної інструкції з виготовлення лісових карт» (2013), упорядкований «Довідник лісовпорядника» (2012), «Збірник чинних законодавчих нормативно-правових документів лісового господарства України» (2014). Нагороджений грамотами, дипломами, преміями, медаллю з нагоди 1500-річчя Києва, почесним знаком «За бездоганну службу в державній лісовій охороні XX і XXX років». Нашому імениннику притаманні активна життєва позиція, принциповість, вміння створювати в колективі ділову, доброзичливу атмосферу.
Приємно зазначити, що у Володимира Васильовича чудова і дружня родина. Всі ми від щирого серця вітаємо ювіляра і бажаємо міцного здоров‘я, щастя, здійснення усіх задумів і сподівань. З роси Вам і води.

Колеги з виробничо-технологічного відділу та колектив об’єднання