Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Управління лісовими ресурсами он-лайн

23/12/2015

Система надання лісовпорядної інформації лісогосподарським підприємствам через мережу Інтернет – WebULR розроблена відділом алгоритмізації і програмування інформаційно-обчислювального центру ВО «Укрдержліспроект». Лісовпорядниками давно використовується автоматизований комплекс обробки лісовпорядної інформації під назвою УЛР – «Управління лісовими ресурсами». Наразі її розширені можливості доступні всім зареєстрованим користувачам.

Нині, система надає он-лайн доступ до повидільної і картографічної бази даних лісів України, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів України (станом на 01.01.2015), програм та динамічних бібліотек для обробки інформації. Електронний таксаційний опис, фонди і відомості, довільний відбір таксаційних показників з відображенням їх на карті, щорічне оновлення та актуалізація інформації, багаторівневий захищений доступ до потрібної Вам інформації – все це робота WebULR.

Система має два режими роботи: робота з програмами обробки лісовпорядної інформації (згідно затверджених форм вихідної документації ) та з картою. Також є довільний відбір показників.

k6
Новою складовою системи «Управління лісовими ресурсами» є електронні карти для Android. Електронні плани лісонасаджень містять вже під’єднану таксаційну базу. За допомогою GPS та цих карт можна визначити своє поточне місцезнаходження в лісі, знайти конкретну лісову ділянку та виконати навігацію до неї; записати треки та точки з приєднанням до них певної інформації, що характеризує об’єкти (фотографія, відео, текст, звук); накладати вектори лісових ділянок з приєднаною таксаційною інформацією (електронні плани лісонасаджень); оперативно виявити та визначити місця виникнення лісової пожежі; щорічно оновлювати карти та приєднану до них інформацію.

Простіше кажучи, ще десятиріччя тому дзвінки з мобільного із віддалених лісових масивів були рідкістю через слабке покриття мережі, а сьогодні використання GPS на мобільних телефонах або планшетах та електронних лісових карт дозволяє відстежувати своє переміщення, мати повну інформацію про лісову ділянку; склад, вік, повноту, запас, насадження; наявність рідкісних рослин.

В епоху розширення можливостей технічних засобів основною умовою розвитку є доступ до інформації та вміння її використовувати. З роботою веб-системи «Управління лісовими ресурсами» можна ознайомитись на офіційному сайті ВО «Укрдержліспроект» за адресою: http://webulr.lisproekt.gov.ua/wordpress/ .