Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Відбулися другі лісовпорядні наради

23/11/2015

17 жовтня 2015 року відбулися другі лісовпорядні наради для п’яти дочірніх лісогосподарських підприємств Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства “Віноблагроліс”.

Засідання відбулося за участю генерального директора ВО “Укрдержліспроект” Григорія Чайки, під головуванням генерального директора ВОКСЛП “Віноблагроліс”  Іванця А.В., та начальника Української лісовпорядної експедиції Анатолія Колба. У нараді взяли участь директори, головні лісничі, інженери лісового господарства Бершадського, Калинівського, Іллінецького, Літинського, Томашпільського райагролісів, а також головний інженер та начальники партій Української експедиції, спеціалісти яких працювали у вищезазначених підприємствах. Присутнім був також спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Чижик Ю.М., а також начальник відділу лісового господарства і лісовідновлення Вінницького ОУЛМГ Мельник І.В.

У ході наради фахівці відзначили, що ведення лісового господарства здійснювалося згідно проектів лісовпорядкування по райагролісах, що забезпечило безперервне і раціональне використання лісових ресурсів. На належному рівні здійснюється охорона і захист лісів, про що свідчить відсутність пожеж та масових вогнищ, хвороб і шкідників лісу протягом ревізійного періоду. Також наголошено на покращенні санітарного стану насаджень у результаті своєчасного проведення рубок догляду та вибіркових санітарних рубок.

Начальники партій Української експедиції ВО «Укрдержліспроект» звітували про проведену роботу та результати лісовпорядкування по кожному підприємству окремо. Найбільше уваги було приділено основним показникам лісового фонду, причинам змін, які відбулися за минулий ревізійний період, експлуатаційному фонду та його товарній структурі, обсягу рубок головного користування, заходам з поліпшення якісного складу, оздоровлення лісів, протипожежного впорядкування та захисту від шкідників і хвороб.

В ході засідання були озвучені ряд пропозицій, які будуть враховані лісовпорядниками при остаточному оформленні лісотаксаційних матеріалів та підготовці робочих планшетів. Така конструктивна співпраця є дуже важливою, адже за отриманими проектами організації і розвитку лісового господарства та картографічними матеріалами підприємства будуть вести лісогосподарську діяльність як мінімум протягом наступного десятиріччя.

Вишневський В.С.