Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Зустріч з російськими лісовпорядниками

15/02/2012
6-7 лютого 2012 року відбулася зустріч керівництва та провідних спеціалістів ВО «Укрдержліспроект» з представниками ФГУП «Рослесинфорг» та ЗАТ «ВНИИЦлесресурс» (Російська Федерація).
У конференц-залі об’єднання під головуванням генерального директора ВО «Укрдержліспроект» Гульчака В.П. була проведена нарада з питань використання сучасних програмних засобів при лісовпорядкуванні та національній інвентаризації лісів. В складі російської делегації участь в нараді прийняли генеральний директор ЗАТ «ВНИИЦлесресурс» Креснов В.Г., заступник генерального директора «ВНИИЦлесресурс» Кашпор М.М., заступник генерального директора ФГУП «Рослесинфорг» Солонцов О.М., головний інженер «Заплеспроект» ФГУП «Рослесинфорг» Корсиков Р.С.
З доповіддю про стан та перспективи розвитку лісовпорядкування в Україні виступив головний інженер ВО «Укрдержліспроект» Левківський М.П. Про розвиток технологій та програмного забезпечення у виробничому об’єднанні розповів начальник сектору нових технологій Сторожук В.Ф. 
Російські колеги докладно розповіли про стан та розвиток лісооблікових робіт, а також сучасні обсяги та перспективні завдання лісовпорядкування та національної інвентаризації в Російській Федерації. Зважаючи на значну зацікавленість та багаторічну практику проведення лісовпорядних робіт в Росії, багато запитань російським лісовпорядникам задали начальники лісовпорядних експедицій: Київської — Кравчук М.Ф., Української — Колб О.А., Комплексної — Желізняк П.В. 
Досвід використання програмного забезпечення Field-Map при проведенні лісовпорядних робіт представили начальник лісовпорядної партії Української експедиції Вишневський В.С. та провідний інженер-таксатор Української експедиції Кошовець М.В. Детальну увагу було приділено технології виконання польових лісовпорядних робіт з використанням польової ГІС. 
Проблема використання багатьох типів ГІС вирішена у ВО «Укрдержліспроект» завдяки розробці та використанню обмінного формату даних, про що розповіла начальник відділу алгоритмізації та програмування інформаційно-обчислювального центру ВО «Укрдержліспроект» Братусь О.Б. Про сучасні технології обробки даних та технологічний цикл камеральних робіт доповів начальник інформаційно-обчислювального центру ВО «Укрдержліспроект» Бесядовський М.Б. Коротко про перспективи розробки та використання польової ГІС при лісовпорядкуванні в Україні розповів начальник виробничо-технологічного відділу ВО «Укрдержліспроект» Рековець М.М.
Величезна спільна зацікавленість обумовила те, що доповіді учасників супроводжувалися численними запитанням. Очевидно, що широке обговорення дозволило учасникам наради збагатитися новими ідеями. Українські та російські колеги зійшлися на думці, що подальший розвиток лісовпорядкування наших країн неможливий без технологічного переоснащення виробництва, і разом з тим, підвищенням технічного рівня спеціалістів-лісовпорядників. Разом з тим, для визначення перспектив необхідний подальший обмін досвідом, — тому учасники українсько-російської наради підкреслили потребу у проведенні майбутніх зустрічей та поглибленні співпраці.