Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

У Тернопільському облуправлінні підвели підсумки проведенного лісовпорядкування

28/05/2015

На території державного лісового фонду Тернопільщини лісовпорядкування проводили в усіх п’яти підприємствах Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, на засіданні лісовпорядної комісії 22 травня ц. р обговорили і затвердили проекти організації та розвитку лісових господарств.

Враховуючи те, що до цього базове лісовпорядкування тернопільських державних лісів проводили 20 років тому, інформація про стан і динаміку лісових ресурсів є особливо важливою і необхідною і дасть змогу тернопільським лісівникам вирішувати багато лісівничих питань і проблем з організації лісового господарства на Тернопільщині. Зокрема, проект організації розвитку лісового господарства на 10 років є основним документом, на підставі якого проводяться всі лісогосподарські заходи в межах компетенції постійного лісокористувача.

За підсумками наради, погодились з висновками лісовпорядкування про господарську діяльність лісових господарств та основними положеннями організації і ведення лісового господарства на період з 2014 по 2023 роки. Позитивним є збільшення площі лісового фонду в усіх лісових господарствах облуправління, а також динаміка площ основних лісотвірних порід.

Терноп¦ль 2

Так, державному підприємству «Тернопільське лісове господарство» дано рекомендації зі збільшення площ під природне поновлення бука лісового. Також рекомендовано звернути більшу увагу на використання корисних властивостей лісів для відпочинково-рекреаційних цілей, як засобу поповнення бюджету підприємства, враховуючи місце розташування даного лісового господарства. Тернопільський лісгосп розташований в центрі області – на шести адміністративних районах, яким підпорядковується 91 сільська рада.

Ремаркою на нараді була проблема, яка не зовсім стосується лісовпорядкування, — передача земель непридатних для ведення сільського господарства під заліснення. Зокрема, видача кадастрового номера на такі ділянки та відмова дозвільних центрів її реєструвати та видавати державні акти на землю. При цьому дані ділянки, маючи кадастрові номери, уже числяться за лісовими господарствами, однак проводити лісокультурні заходи без наявності державного акта на землю лісівники не мають законних підстав, якими, власне, і є державний акт на землю.

На завершення засідання, працівники «Укрдержліспроекту» запропонували тернопільським лісівникам проводити безперервне лісовпорядкування, тобто щорічну інвентаризацію частини лісових насаджень, на яких проведені лісогосподарські заходи або які зазнали істотних змін внаслідок стихійних явищ, прийнятих нових земель, або отримання цієї інформації від постійного лісокористувача чи власника лісів. Мета його проведення – щорічне оновлення інформаційної бази даних характеристика лісового фонду, уточнення поточних планів рубок і лісогосподарських заходів з територіальним їх розміщенням, здійснення контролю за виконаними лісогосподарськими заходами.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ