Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Дякуємо за Вашу працю!

07/05/2015

Відділу алгоритмізації і програмування ВО «Укрдержліс-проект» виповнилося вже 40 років. У січні 1975 року був створений спеціалізований підрозділ дослідно-виробничий загін, основною функцією якого була розробка інформаційного, математичного і організаційного забезпечення орієнтованого на обробку лісовпорядної інформації. Працює відділ під керівництвом начальника відділу Олени Братусь. Програмісти ВО «Укрдержліспроект» мають жіноче обличчя. Співробітники відділу: Інна Тітенко, Лідія Добридіна, Антоніна Синельник, Галина Данюк, Дарія Масалова, Юлія Савченко, Тетяна Неретіна,Євгенія Стецюк, Світлана Маркова.

ВО «Укрдержліспроект» має значний досвід успішного впровадження у виробництво інформаційних технологій і розробок прикладного програмного забезпечення для потреб власного виробництва.

Процес програмування досить складна справа. Вона вимагає від програміста вміння вибору найбільш раціонального підходу до вирішення задачі, визначення умов, за якими вона буде функціонувати, чіткого уявлення послідовності виконання операцій. Після цього дається математичний опис вирішення задачі, з використанням відповідних математичних теорій, формул.

На сьогодні спеціалістами відділу для обробки лісовпорядної інформації розроблено 202 прикладні програми.

Співробітниками відділу регулярно проводиться навчання спеціалістів із числа інженерів-таксаторів і начальників партій, надається необхідна методична і консультативна допомога.

Спеціалісти відділу розробляють нове прикладне програмне забезпечення, тестують програми, супроводжують їх, навчають спеціалістів лісовпорядкування з освоєння технологічного процесу обробки інформації; надають консультативну, методичну і технічну допомогу користувачам при роботі з комплексом програм, орієнтованих на обробку лісовпорядної інформації у використанні та формуванні реляційної бази даних у виробництві, проводять інсталяцію програмного комплексу на персональні комп’ютери користувачів, впроваджують розробки, пов’язані з веденням реляційної бази даних та розробки, пов’язані з впровадженням ГІС-технологій у виробництво, надають інформацію щодо характеристики лісового фонду згідно запитів експедицій, Держлісагентства, наукових та міжнародних установ.

Нині ВО «Укрдержліспроект» активно працює над впровадженням нових технологій, і зараз впроваджує польові геоінформаційні системи інтегровані з приладами геопозиціювання, що дозволяють відмовитися від паперових носіїв інформації та значно підвищити якість картографування.

Силами програмістів розроблена структура реляційної бази даних для підприємств, підпорядкованих Державному агентству лісового господарства та для інших користувачів. Реляційна база даних ведеться з 2004 року. Для ведення і видачі документації з реляційної бази даних розроблено комплекс динамічних бібліотек. Для роботи відділених користувачів з реляційною базою даних створено сайт WEBULR, який призначений для роботи з комплексом програм обробки лісовпорядної інформації через мережу Internet. На сервері WEBULR містяться реляційна база даних «Повидільна таксаційна характеристика земельних ділянок лісового фонду » в розрізі підприємств Державного агентства лісових ресурсів та динамічні бібліотеки для обробки інформації. Вихідні дані з реляційної бази можна переглянути у Word або на карті.

Створений програмний комплекс «Державний лісовий кадастр» дає можливість отримувати дані обліку на будь-який рівень (лісництво, держлісгосп, район, область, вся Україна).

Наші жінки-програмісти — це наша найбільша гордість! Щира Вам подяка і шана за невтомну повсякденну працю, за почуття відповідальності за доручену справу. Бажаємо Вам справжнього жіночого щастя, міцного здоров’я, тепла, успіхів у кожній вашій справі, здійснення мрій. Та напевно, найголовнішого на сьогодні — миру в кожному домі!