Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Перша лісовпорядна нарада в Херсонському ОУЛМГ

05/05/2015

28 квітня 2015 року відбулась перша лісовпорядна нарада з лісовпорядкування лісів державних лісогосподарських підприємств Херсонського обласного управління лісового і мисливського господарства.

Довідково: відповідно до Лісового кодексу України лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України. Лісовпорядкування є обов’язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства.

У нараді прийняли участь представники Херсонського ОУЛМГ, Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА, Головного управління Держземагентства в Херсонській області, Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання (далі — ВО «Укрдержліспроект»), а також директори та головні лісничі державних лісогосподарських підприємств Херсонської області.

На порядку денному розглянуто два питання:

  1. Готовність державних підприємств Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства і ВО «Укрдержліспроект» до проведення польових лісовпорядних робіт.
  2. Визначення порядку і особливостей проведення польових лісовпорядних робіт.

Заслухавши доповіді першого заступника начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайленка В.Д., головного інженера ВО «Укрдержліспроект» Левківського М.П., виступи представників державних лісогосподарських підприємств та інших учасників наради і обговоривши їх, перша лісовпорядна нарада вирішила:

 

І. Констатувати:

1.1. Необхідність проведення базового лісовпорядкування зумовлена змінами в лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств, проектуванням комплексу необхідних організаційних та лісогосподарських заходів, направлених на охорону, збереження та відновлення лісового біорізноманіття та закінченням ревізійного періоду.

В державних підприємствах Нижньодніпровської арени (ДП «ВЕЛИКОКОПАНІВСЬКЕ ЛМГ», ДП «ГОЛОПРИСТАНСЬКЕ ЛМГ», ДП «ЗБУРЇВСКЕ ЛМГ», ДП «ЦЮРУПИНСЬКЕ ЛМГ», ДП «КАХОВСЬКИЙ ЛІСГОСП» Корсунське лісництво), необхідно провести лісовпорядкування на ландшафтно-екологічній основі, що зумовлено погіршенням екологічної ситуації в лісах Нижньодніпровської арени. Весь комплекс лісівничих, природоохоронних і лісовідновних заходів проектувати із застосуванням науково-обґрунтованих технологій, створення біокомплексів, рекреаційний благоустрій, перегляд методів суцільного заліснення пісків, на базі «Настанов з ведення господарства в Нижньодніпровських лісах», та матеріалів детального ґрунтово-лісотипологічного обстеження і картографування території лісогосподарських підприємств, виконаних Комплексною лісовпорядною експедицією в 1975-1977 та 2001-2002 роках.

 

ІІ. Ухвалили:

  1. Провести в 2015 році польові лісовпорядні роботи спеціалістами чотирьох лісовпорядних експедицій ВО «Укрдержліспроект» на загальній площі 177,2 тис. га за 1 розрядом лісовпорядкування, в тому числі: в державних підприємствах Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства на площі 174, 7 тис. га та в ДП «Степовий філіал УкрДІЛГА» на площі та 2,5 тис. га.

 

Джерело: Херсонське  ОУЛМГ