Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Робоча зустріч з норвежцями

17/04/2015

14 квітня ВО «Укрдержліспроект» відвідав представник Норвезької Лісової Групи пан Ойстен Аасарен. Генеральний директор Григорій Чайка разом з провідними спеціалістами ознайомили Ойстена Аасарена з роботою виробничого об’єднання.

В Центрі національної інвентаризації лісів пану Аасарену продемонстрували робоче обладнання та методичні та проектні матеріали інвентаризації. Національна інвентаризація проводиться з використанням статистичних методів в зоні діяльності державних лісових господарств Сумської та Івано-Франківської областей. Спеціалістами центру проведена робота з удосконалення програмного забезпечення з обробки зведених даних за п’ятирічний період інвентаризації, проведення розрахунків повторних інвентаризацій, обчислення показників поточного приросту деревостанів.
Традиційно метою національної інвентаризації лісів є забезпечення безперервної інформації про стан лісових ресурсів, в тому числі про запаси деревини, видовий склад насаджень, величину поточного приросту та запаси неліквідної деревини. Із збільшенням міжнародних вимог до звітності національна інвентаризація отримує все більшу міжнародну увагу. Пан Аасарен відзначив в Норвегії національна лісова інвентаризація проводиться вже майже 100 років.
Під час зустрічі гостей також ознайомили з роботою інформаційно-обчислювального центру. Мирослав Бесядовський, начальник інформаційно-обчислювальний центру, зазначив, що процес лісовпорядкування починається з виготовлення підготовчих документів, якими є карточка таксації і абрис лісовпорядний. Карточка таксації складається з макетів, які описують породний, віковий склад, всі лісотаксаційні показники. Абрис лісовпорядний виготовляється на основі ортофотоплану. Завдяки цьому вся інформація в подальшому має цифрову прив’язку.
Сучасні методи лісовпорядкування слідують умовам науково-технічного прогресу і стають більш технічно оснащеними та полегшують роботу працівників. Інженер-технолог І категорії виробничо-технологічного відділу Володимир Вовчанський із задоволенням продемонстрував різницю між традиційними та сучасними методами лісової таксації. Також гостей ознайомили з музеєм лісу.

00019[10-35-09] 00015[10-27-52]