Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Укрдержліспроект: Одночасно зроблено дві добрі справи — укріплено береги річки та облаштовано місця для відпочинку ірпінчан

09/11/2011

Середа, 26 жовтня, для нашого міста була відмічена у календарі добрими, корисними справами. Генеральний директор Укрдержліспроекту, депутат Ірпінської міської ради Володимир Гульчак разом із активістами міської організації Партії регіонів провели висадку дерев вздовж берега річки Ірпінь.

Розповідає Володимир Гульчак: «Весною нинішнього року ми активно підключилися до загальнодержавної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» — висадили 600 берізок на поймі річки Ірпінь. Тут облаштували місце для відпочинку. Зокрема, зробили кострище для приготування їжі. Великий пеньок використали для стола, а маленькі пеньочки — для стільців.

На жаль, ми не змогли реалізувати задумане в повній мірі, бо прийнялося тільки 60 саджанців. На це вплинули незадовільні погодні умови. — якесь деревце не прийметься. Але не тільки. «Відзначились» окремі автомобілісти — вони гасали машинами по молодих саджанцях, отож дуже багато понівечили.

Після себе відпочивальники ще й сильно наслідили — залишили купу пляшок та сміття. Отож нам довелося після них прибирати територію. Прикро стає, коли спостерігаєш за таким варварським ставленням до навколишнього середовища.

Щоб виправити ситуацію, сьогодні висаджуємо 500 саджанців горобини звичайної і 100 — дуба червоного. Дуб, за правилами, ми сіємо жолудями на глибину 3 см. Горобина невибаглива, тому будемо сподіватися, що саджанці успішно приживуться. Весною побачимо результати нашої праці. Якщо якесь деревце не прийметься на це місце посадимо нове.

Також посадимо вербу плакучу, почнемо заліснення берега в іншому місці.

Запитую у пана Гульчака, чому підприємство разом з представниками Партії регіонів так активно взялося за цю справу? Володимир    Петрович відповів: виробниче об’єднання «Укрдержліспроект» за родом своєї діяльності має стояти на захисті зеленого друга. Вирішили підключитися ще й з іншої причини: 2011-й Асамблеєю ООН проголошений роком лісів.

Дивлячись на річку Ірпінь, ми бачимо, наскільки піддаються ерозії береги, вона міняє русло, яке міліє, стає менше риби, а коли ми будемо заліснювати її береги — ця проблема зникне. Таким чином, одночасно зробимо дві добрі справи — укріпимо берег річки та облаштуємо місця для відпочинку ірпінчан. Річка Ірпінь у давнину була судноплавною, завжди приваблювала людей; тут були заплавні землі, чудові ліси, сінокоси. Але у радянський час не зовсім продумано зробили меліорацію, яка не дала віддачі ні в плані вирощування овочів, ні в плані покращення самих природних умов. Нині річка виконує роль магістрального водозбірного каналу.

Укріплюючи деревами береги, сподіваємось, що наш досвід запозичать інші організації. Треба, щоб якомога більше людей знало про важливу акцію. Тоді чимало з них замисляться над тим, щоб шанобливо ставитись до довкілля, не смітити, зрештою, приєднаються до висадки дерев. А природа обов’язково віддячить і спрацює на користь людям.

Від редакції. Озеленення берегів річки Ірпінь — це один із пунктів передвиборчої програми Володимира Гульчака. Слова Володимира Петровича не розходяться з ділом!

Олена ОВЕРЧУК , «Ірпінський вісник» №44, 28 жовтня – 3 листопада 2011 року