Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Екскурсія до історико-культурного заповідника “Качанівка” (фоторепортаж)

31/10/2011
З ініціативи Генерального директора ВО “Укрдержліспроект”  Гульчака В.П. та профспілкового комітету відбулася екскурсія вихідного дня працівників об’єднання в Національний історико-культурний заповідник “Качанівка”. 
В Україні є кілька місць, назви яких спливають у пам’яті, коли заходить мова про національні надбання держави. Качанівка – одне з них.
На північному сході України, на відстані 170 км від Києва у Чернігівській області в Ічнянському районі і знаходиться ця перлина садибної архітектури – палацово-парковий ансамбль “Качанівка”.
Ансамбль, створений за єдиним задумом в одному архітектурному стилі, формувався протягом тривалого часу за проектом московського архітектора Карла Бланка український зодчий Максим Масцепанов звів розкішний палац і одночасно заклав парк.
Формування архітектурного ансамблю та паркової зони розпочалося у 70-х роках XVIII століття.
Славнозвісний маєток у Качанівці протягом XIX – поч.XX століття був досить відомим осередком мистецтва не лише в Україні, а й у світі.
Апогею свого розвитку садиба набула у 30-90-х роках XIX століття за власників із давнього дворянського роду Тарнавських. Зусиллями трьох поколінь Тарнавських у далекій від столиці, глухій провінції створено справжній культурно-мистецький осередок.
Кого тільки не приваблювала Качанівка парком з численними ставками, складною сіткою багатоярусних доріг і алей, прикрашених скульптурами. Своїми візитами садибу вшанували: М.Глінка, С.Гулак-Артемовський, Т.Шевченко, М.Гоголь, П.Куліш, І.Рєпін, брати Володимир та Костянтин Маковські та багато інших знаменитостей.
Цінність ансамблю не лише в його надзвичайній красі, а й у тому значенні, яке мала садиба для розвитку української і російської культури.
Враження від відвідування Качанівки неповторні, хочеться неодмінно туди повернутися ще раз.