Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

ХТО ГОСПОДАР ЛІСУ? УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ!

04/10/2011

ОДИН У ЗЕЛЕНОМУ МОРІ — НЕ ВОЇН

18 вересня Україна відзначала День працівників лісу. Для нашого міста це свято є знаковим, оскільки Ірпінь виплеканий лісом і до сьогоднішнього дня намагається «вписатися» новими житловими кварталами у зелені ландшафти. А ще в нашому місті знаходиться виробниче об‘єднання «Укрдержліспроект», понад триста працівників котрого опікується примноженням лісових багатств нашої країни, проектуючи їх створення, ведучи впорядкування та облік. Працівникам цього підприємства є що згадати, адже в минулому багато хто з них бував у галузевих експедиціях в тайзі, і хоча сьогодні вони ходять стежками українських лісів, однак незмінними залишилися випробування негодою, спекою і морозами, тож ця професія не для слабкодухих. 

Багато працівників були нагороджені відзнаками різного рівня, а саме: об‘єднання отримало кілька нагород всеукраїнського рівня, зокрема звання «Лідер галузі», «Знак якості», «Знак бездоганності». Серед нагороджених почесними відзнаками — десятки працівників підприємства, четверо з них були удостоєні медалей «За трудові заслуги», а саме: головний бухгалтер Ольга Кравченко, начальники відділів Мирослав Бесядовський та Олена Братусь, водій автотранспортного цеху Сергій Журид.

Привітати лісовпорядників прийшли заступник міського голови Микола Головкевич, який теж мав причетність до цієї професії, оскільки в минулому закінчив Кременецький лісотехнічний технікум, голова міської Партії регіонів Ігор Борзило, його заступник Світлана Дударець, керівник депутатської фракції Партії регіонів у міській раді Леонід Глущенко, депутати Андрій Гачков, Аркадій Кобринецьта інші.

2011 — МІЖНАРОДНИЙ РІК ЛІСІВ

Техногенне навантаження на природу, глобальні зміни клімату змушують лісовпорядників активізувати свою діяльність. Вони виконали чимало робіт для посилення екологічної ролі лісів, їх відтворення та збереження. До речі, 2011 рік Генеральною асамблеєю ООН оголошено Міжнародним роком лісів. Про це у своїй доповіді відзначив генеральний директор об‘єднання «Укрдержліспроект» Володимир Гульчак. Він також наголосив, що цей рік є роком проведення державного обліку лісів, від вирішення цього питання залежить оцінка перспектив розвитку всього лісового господарства держави.

Володимир Гульчак назвав стабільними економічними показники. Виконання бюджетного плану склало 18,0 млн. грн. Відрахування з усіх видів платежів станом на 1 вересня становить 6.5 млн., за аналогічний період — 5.9 млн. грн. До речі, об‘єднання входить в п‘ятірку найбільших платників податків в Приірпінні. А от обсяги базового лісовпорядкування, що є основою лісогосподарського планування, в цьому році склали 870 тис. га. Наразі польові лісовпорядні роботи ведуться на території чотирьох областей: Вінницької, Луганської, Чернігівської, Хмельницької, а також міста Севастополь.

Володимир Петрович повідомив, що виробниче об‘єднання підвищуватиме точність інвентаризації лісів за рахунок збільшення обсягів вимірювальних методів таксації (оцінки лісових насаджень). До речі, саме таксатори є одними з ключових спеціалістів підприємства. Так-от, на початку року, на засіданні науково-технічної ради були схвалені нормативи вимірювально-перелікових методів та інших обстежувальних робіт, створено геодезичну партію, а також з авторського нагляду, об‘єкти базового лісовпорядкування забезпечені матеріалами аерофотозйомки. А ще центром національної інвентаризації лісів об‘єднання проводяться роботи з національної інвентаризації лісів Сумської та Івано-Франківської області, причому на Прикарпатті її вже завершено.

Для поліпшення інвентаризації лісового фонду в серпні-вересні було проведено відповідні тендери на закупівлю комп‘ютерів, приладів і обладнання. Наразі об‘єднання приділяє значну увагу запровадженню сучасних комп‘ютерних технологій в лісовпорядкуванні.

Генеральний директор об‘єднання Володимир Гульчак подякував усім небайдужим до нашої матінки-природи, адже, як писала Леся Українка: «В кожному лісі є шматок Едему». А ще він висловив слова вдячності міському голові Володимиру Скаржинському та керівництву Ірпінського осередку Партії регіонів, редакції газети «Ірпінський вісник» за увагу, що надається підприємству. Закінчилися урочистості святковим концертом і щедрим обідом. 

Валентин Собчук