Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

МИ – ЄДИНА ЛІСОВПОРЯДНА ОРГАНІЗАЦІЯ В УКРАЇНІ

19/09/2014

Діяльність ВО „Укрдержліспроект” визначена Концептуальною програмою розвитку лісовпорядкування до 2015 року. В її рамках передбачено роботи з базового та безперервного лісовпорядкування, ґрунтово  лісотипологічного обстеження, національної інвентаризації та екологічного моніторингу лісів, інші види робіт.

Базове лісовпорядкування — це інвентаризація лісового фонду з визначенням кількісних та якісних характеристик лісових ресурсів, ведення внутрішньогосподарської організації території, виконання спеціального картографування лісів, виявлення деревостанів, що потребують рубок, відтворення лісів. Це також заходи щодо охорони та захисту лісів, оцінка ефективності господарювання і, як підсумок, розробка проекту організації та розвитку лісогосподарського підприємства.

Цього року базове лісовпорядкування проводиться в Київській, Полтавській, Житомирській, Вінницькій та Чернігівській областях на площі понад 600 тис. га. Планувалися роботи також в Донецькій, але в зв’язку з антитерористичною операцією вони перенесені на інший час.

Попри складний фінансово-економічний стан у країні та галузі, ВО „Укрдержліспроект” продовжує розвиток виробництва та впроваджує нові технології робіт. Триває наповнення геобази даних лісів України. Виконана виробнича програма об’єднання за 8 місяців поточного року та соціальні зобов’язання перед державою і містом. За 7 місяців поточного року до місцевого та державного бюджету сплачено 7,3 млн.грн.

«Нині країна та лісова галузь переживають необхідний період реформування. Державне агентство лісових ресурсів України, якому підпорядковується наше об’єднання, залишається центральним органом виконавчої влади. Це свідчить про розуміння державою особливої ролі лісів та лісового господарства. Відповідно, зберігається організаційна структура управління галуззю, і ми продовжуємо виконувати завдання з проведення лісовпорядкування на території всієї країни за єдиною для всіх лісів схемою, як це передбачено Лісовим кодексом, — говорить генеральний директор ВО „Укрдержліспроект” Григорій Чайка. – Звичайно, ми пов’язуємо свій розвиток із розвитком рідного міста. Наші спільні зусилля – вчасна сплата всіх обов’язкових платежів до місцевого бюджету, всебічна допомога Збройним силам України, учасникам АТО. І головне – це соціальна підтримка наших працівників. Житлова проблема є основною причиною плину кадрів. Дуже складно підготувати спеціаліста-таксатора, і надміру легко втратити працівника через  соціальну невлаштованість. У вирішенні проблеми забезпечення працівників об’єднання житлом, гуртожитком або земельними ділянками ми сподіваємося на допомогу керівництва міста.

З нагоди Дня працівника лісового господарства хочу побажати всім лісівникам та ірпінцям міцного здоров’я, щастя та добра, і жити мирно під світлим небом над рідною домівкою.»

Ірпінський вісник, № 39 від 19 вересня 2014 року