Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Друга лісовпорядна нарада – на черкащині завершується базове лісовпорядкування

17/07/2014

24 червня для другої частини лісгоспів, в яких базове лісовпорядкування здійснювали спеціалісти Української лісовпорядної експедиції, в обласному управлінні проведено другу лісовпорядну нараду.

Засідання відбулося під головуванням першого заступника начальника управління Василя Горди та начальника Української лісовпорядної експедиції Анатолія Колба. У нараді взяли участь директори, головні лісничі, інженери лісового господарства Золотоніського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Чигиринського лісгоспів, а також начальники партій, спеціалісти яких працювали у вищезазначених підприємствах. Присутнім був також спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.

Головна мета, задля якої зібралися учасники наради, – розглянути та уточнити проектні рішення і кількісні показники лісовпорядних проектів по підприємствах. Нині тривають останні доопрацювання матеріалів, отриманих в ході польових робіт та камеральної обробки. На стадії завершення знаходиться розробка заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та обґрунтованого ведення лісового господарства області, розширене відтворення лісів, їх охорони й захисту, раціонального невиснажливого використання лісових ресурсів, підвищення продуктивності лісів.

Перший заступник начальника управління Василь Горда наголосив, що необхідно розглянути найважливіші та спірні питання, які відображені в положеннях і заходах проектів організації і розвитку лісового господарства по підприємствах на 2014-2023 рр. Це дасть змогу спільно обговорити та вирішити всі питання, які виникають у лісівників Черкащини під час узгодження запроектованих заходів.

DSC_0590Начальники партій ВО «Укрдержліспроект» звітували про проведену роботу та результати лісовпорядкування по кожному підприємству окремо. Найбільше уваги було приділено основним показникам лісового фонду, причинам змін, які відбулися за минулий ревізійний період, експлуатаційному фонду та його товарній структурі, обсягу рубок головного користування, заходам з поліпшення якісного складу, оздоровлення лісів, протипожежного впорядкування та захисту від шкідників і хвороб.

В ході засідання були озвучені ряд пропозицій, які будуть враховані лісовпорядниками при остаточному оформленні лісотаксаційних матеріалів та підготовці робочих планшетів. Така конструктивна співпраця є дуже важливою, адже за отриманими проектами організації і розвитку лісового господарства та картографічними матеріалами підприємства будуть вести лісогосподарську діяльність як мінімум протягом наступного десятиріччя.

Джерело: сайт Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства