Українське державне проектне
 лісовпорядне виробниче об'єднання
 ВО "УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ"
 

Становлення кожного лісгоспу нашої країни залежить від «Укрдержліспроекту»

11/07/2011

До складу нашого об‘єднання, розташованого в місті Ірпені, входить п‘ять лісовпорядних експедицій — Українська, Київська, Комплексна, а також Львівська і Харківська. Дві останні перебувають на самостійному балансі. Крім того, для забезпечення виробничої діяльності в об‘єднанні функціонують Центр національної інвентаризації лісів, інформаційно-обчислювальний центр, цех камерального виробництва, група господарського обслуговування, автотранспортний цех і спеціалізована партія з авторського нагляду та контролю за якістю лісовпорядних робіт.

Наші спеціалісти проходять пішки всі ліси, кожен таксатор (це одна із профільних професій нашого підприємства) описує склад насадження – скільки дуба, скільки берези тощо. Потім восени ми складемо проекти для лісокористувачів, де і скільки слід провести вирубку, де насадити дерева і які, одне слово, даємо кожному лісгоспу області план подальшого розвитку лісового господарства.
Загальна чисельність працюючих на підприємстві становить 498 осіб, у тому числі 348 зайнято в Ірпені.
Нині ми виконуємо три напрямки збору інформації про ліси: національну інвентаризацію лісів, а також традиційне базове та безперервне лісовпорядкування. Використання технології лісовпорядкування дає змогу оперативно корегувати розрахункові обсяги лісокористування, контролювати виконання лісовідновних та інших лісогосподарських заходів, вчасно вносити зміни до проектів організації та розвитку лісового господарства, оновлювати таксаційні та картографічні матеріали, автоматизувати ведення та видачу документації обліку лісів. Об‘єднання виконує також інші роботи, передбачені законодавством: ґрунтово-типологічне обстеження, впорядкування мисливських угідь, спеціальне впорядкування об‘єктів природно-заповідного фонду та ін.
У 2011 році ми виконаємо державний облік лісів України, який не проводився з 1996 року. Розвиток лісовпорядкування великою мірою залежить від кадрового та матеріально-технічного забезпечення підприємства. Нашим спеціалістам-таксаторам доводиться щодня проходити лісами десятки кілометрів! А для цього потрібка нормальна зарплата, розв‘язання соціальних проблем і насамперед забезпечення спеціалістів об‘єднання житлом. Нині об‘єднання забезпечено кадрами на 81 відсоток від потреби. Не вистачає фахівців провідних професій — інженерів-таксаторів, ґрунтознавців та програмістів, зокрема, в сфері ГІС технологій.